Bugün: 02.09.2015

THK`DA SALTANAT DEVRİ

THK`DA SALTANAT DEVRİ
ATATÜRK`ün 87 yıl önce kurduğu Türk Hava Kurumu`nun tüm mal varlığını 2010 yılı Kasım ayında kurduğu THK vakfına genel kurul kararı almaksızın aktaran THK Genel başkanı Emekli Hava Tüm General Osman Yıldırım `ın 93 `ü yakını ve dostları olmak üzere 400 kişiyi THK `da ve bağlı kuruluşlarında işe alması camiada bölünmelere neden oldu.12.01.2013 00:00

Hayırsever vatandaşların  destekleri ile THK`nın yıllardır elde etttiği malvarlığını   yeni kurulan THK Üniversitesinin  100 kişilik personel ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için kullanması bazı THK delegeleri tafafından tepki ile karşılandı. Hiçbir çekince duymadan şartları uygun olmadığı halde Emekli Polis kardeşi Selami Yıldırım`ı  yönetim  kurulu kararı ile kurdurduğu THK  müze ve güvenlik  müdürlüğüne  atadı.

THK`nın tüzüğüne göre  en az 10 yıl  kurumda çalışanların  ancak  kendi branşlarında müdür  olabilecekleri belirtilmesi  rağmen THK müze ve  Güvenlik  müdürlüğüne getirdiği Selami Yıldırım`ın   ve THK üniversitesin de spor müdürü olarak görev yapan  Selami  Yıldırım`ın oğlu Volkan Yıldırım ve diğer  kardeşi  İbrahim Yıldırım `ın  yönetici olarak görev yaptığı THK üniversitesi mütevelli  heyetinde  TRT Genel müdürü  İbrahim  Şahin , Eski Hava  Kuvvetleri  komutanlarından Hasan Aksay`ın da bulunduğu THK üniversitesinin branşına uygun olmayan konumuna rağmen Ünsal Ban`ın rektör olarak görev yapması dikkat çekiyor.

GAYRİMENKULLERİN ÇOĞU SATILDI
 Yakın  akrabalarını  ve onların yakınları ile oğlu ve kardeşlerininde yakınlarını tanıdıklarını THK`de işe başlatan  THK Genel başkanı Osman Yıldırım`ın  THK`nın İstanbul  Sultanbeyli`de  yapılacak olan 3. Köprünün sınırları içerisindeki  arsaları değerinin altında sattığı skandalı THK camiasında şok etkisi yarattı.

Ankara  Gaziosmanpaşa Boğaz sokaktaki  lojman olarak kullandığı dairede 100 bin Tl ye yakın bir  tadilat yaptırdıktan sonra  170 bin TL`ye  sattırıp Çay yolunda kurumun hesabından aldırttığı 380 bin liraya  aldırttığı daireyi lojman olarak kullanan Yıldırım`ın lojmanda hizmet işlerinde çalıştırdığı kişilerinde maaşını kurum bütçesinden  ödettirdiği ortaya çıktı. Kuru Temizlemeci masrafından eczaneden alınan ilaç parası  özel şapka tamiri ve Gülhane  hastahanesinin  5 TL lik tedavi  harcamalarını misafirhane gelirlerinden  ödettiren Osman Yıldırım `ın  eşi Sultan Yıldırım adına aldırttığı uçak biletinin parasını da talimatla misafirhane gelirlerinden ödettirmesi THK camiasına bu kadarda olmaz dedirtti.

Oğlu Emre Yıldırım`ın arkadaşını THK `na özel kalem  müdürü yapan THK Genel başkanı Yıldırım`ın oğlu Emre`nin kız arkadaşı Gülşen Cengiz`i  de  THK üniversitesinde 3 binTL`nin üzerinde bir maaşla işe aldırması THK`ya bağış yapan hayırseverleri  çileden çıkarttı. Osman Yıldırım Hava Kuvvetleri Komutanlığının aday göstermesi sonucunda Türk Hava Kurumu’nun 17 EKİM 2009 tarihinde yapılan  40ncı olağan büyük genel kurulunda Türk Hava Kurumu’na genel  başkan seçilmiştir. Genel kurulda Osman Yıldırım haricinde 3 aday daha yarışmıştır.

Ancak, Genel Merkezdeki mevcut yönetim ile  Hava Kuvvetleri Komutanının (Hasan AKSAY) kendisini doğrudan desteklemesi ve Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanının da genel kurul salonunda  delegelere yönlendirici bir konuşma yapması sonucu  Osman Yıldırım  Genel Başkan seçilmiştir. (2009 YILINDA HAVA KUVVETLERİ KOMUTANI OLAN HASAN AKSAY EMEKLİYE AYRILMIŞ VE OSMAN YILDIRIM TARAFINDAN THK.ÜNİVERSİTESİNİN MÜTEVELLİ HEYETİNE ALINMIŞTIR.)Hava Kuvvetleri Komutanlığı nedense yıllardır Türk Hava Kurumu’nu kendisine bağlı bir birlik konumunda düşünmüş ve bu doğrultuda her zaman seçimlere doğrudan müdahale etmiştir.  Bu nedenle de Sivil bir kurum olmasına rağmen; Türk Hava Kurumu’nun yönetici ve diğer kadrolarındaki personelinin nerdeyse tamamı her zaman emekli askerlerden oluşmuştur.

Osman Yıldırım   19 EKİM 2009 tarihinde göreve başlar başlamaz Kurum’un bütün imkanlarını kendi şahsi işlerinde kullanmaya başlamıştır. Göreve başladığının daha ilk haftasında  Kurum’un Gaziosmanpaşa Boğaz sokakta bulunan  lojmanına taşınmaya karar vermiştir. Bu nedenle lojmana 100.000 Tl.ye yakın tadilat  masrafı yaptırmıştır. Lojmana taşındıktan sonra kendi evini Türkkuşu Genel Müdürlüğünde pilot olarak işe aldığı  asker emeklisi birine  kiraya vermiştir. Kira bedelinin  evinin  bulunduğu bölgeye göre yüksek bir rakam (2000.Tl.) olduğu ve işe aldığı kişiye de yüksek ücret verdiği belirtilmektedir.  Daha önceki Genel başkanlar tarafından kullanılan  makam aracını beğenmemiş ve  EKİM 2009  ayında  77.000.Tl.ye son model  bir araç satın almıştır.  Bu da yetmemiş; Personel maaşlarına zam yapılması için   Genel Yönetim Kurulu’nun almış olduğu  ve şahsını ilgilendirmeyen bir  karar ile temsil ödeneğine yüklü miktarda  zam yaptırmış ve temsil ödeneğini maaş şekline dönüştürmüştür. Temsil ödeneğine zam yapılmasına  dair  Genel Yönetim Kurulu tarafından alınmış net  bir karar  bulunmamaktadır. ( Temsil ödeneği diğer genel başkanlar tarafından kuruma ziyaret için gelenlerin ağırlanmasında kullanılırken, Osman Yıldırım bunu değiştirmiş ve her ay şahsi banka hesabına yatırtmaya başlamıştır. Kayıtları kurum belgelerinde mevcuttur.)
Temsil ödeneğinin artırılmasına ilişkin Genel yönetim kurulunun 18 Kasım 2009 tarih ve 2009/138 sayılı kararı :
Türk Hava Kurumu işyerlerinde çalıştırılan ve görevlendirilenlerin almakta oldukları aylık (Brüt – Net) ücretleri, tazminatları, primleri ve ödeneklerinde rakamsal olarak gerekli düzenlemenin yapılması, bunlara uygulanan Kurum katsayısının yeniden belirlenmesi, THKY – 101 Sayılı Personel yönetmeliğinin ilgili maddelerinde değişiklik yapılması ve bu işlemlerin uygulama tarihi konusunda Genel başkanın yetkili kılınmasına oy birliği ile karar verilmiştir.

Osman Yıldırım seçilmiş biridir. Çalışan veya görevlendirilen personel olmadığı halde personel ücretlerine zam yapılması için alınmış olan karar ile temsil ödeneğine zam yaptırmıştır. Bu karar Dernekler Kanununa ve THK.Tüzüğü hükümlerine aykırıdır. Bu konuda ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuştur.

 Genel başkan tarafından kullanılan   Makam aracı Devlet malı sayılması nedeniyle   yıllardır resmi plaka uygulamasına tabi olmuştur.  Ancak;  Osman Yıldırım  mesai saatleri  sonrası ve diğer tatil günlerinde kurum’a ait bu aracı özel aracı gibi  kendisi kullanmakta,  bütün özel işlerini,  akraba, eş, dost ziyaretlerini  otomatik taşıt tanıma sistemi olması nedeniyle bu araç ile kurum’un benzinini kullanarak yapmaktadır.Bu konuda MOBESA kayıtları çıkartılabilir. Makam aracına ait trafik cezalarını Kurum’un misafirhane gelirlerinden ödetmektedir. Bu konuda ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığına gerekli suç duyurusu yapılmıştır.

Halbuki; Osman YILDIRIM başkan seçildiği tarihlerde araçların özel işlerde çok kullanıldığını, bu nedenle çok masraf yapıldığını ve tasarruf yapılması için önlem alınması gerektiği konusunda emre kendisi uymamıştır. Genel başkan seçilmesinin hemen birkaç gün sonrasında Kurum’un Gaziosmanpaşa boğaz sokakta bulunan ve önceki  genel başkanlar tarafından yıllardır kullanılan lojmanına   ciddi  bir  masraf yaptırmış  ve taşınmıştır.  Aradan çok fazla süre geçmeden Osman yıldırım ve ailesi tarafından  bu  lojman  beğenilmemiş  ve 3 yıl önce ( ŞUBAT 2010 ) Çayyolu Gordion semtinde 385.000.Tl. ye yeni bir lojman aldırmıştır. Bu lojmanın ortak gideri  ve diğer bütün giderleri  (yakıt, elektrik, su, telefon, uydu yayını) otomatik ödeme talimatı ile   kurum’un kasasından ödenmektedir.  Bu konudaki belgeler kurum’da ve ödeme yapılan bankada mevcuttur. Bu lojmanın alınması için Genel Yönetim Kurulu üyeleri doğrudan bilgilendirilmemiş, sanki şubelere işlem yapılacakmış gibi farklı bir karar ile bu lojmanı aldırmıştır. Lojman alımına ait Genel Yönetim Kurulu kararı aşağıdadır. Bu ve diğer konularda  ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmuş olup 2012/694 ve 2012/129220 Nolu suç duyuruları hakkında incelemeler devam ediyor.

Bununla ilgili  bazı gazetelerde’’ THK. DA PAŞA PAŞA KADROLAŞMA  ve THK EMEKLİ SUBAY İŞGALİ ALTINDA’’diye haberler çıkmıştır. Ayrıca daha sonra  Osman Yıldırım’ın Kurumdaki üç veya dört aylık icraatları ÜNİFORMALI UYANIKLAR isimli kitapta anlatılmıştır. 

Bu kitapta; Türk Hava Kurumunda  kayırmacılıktan da öte aile boyu derin bir vukuat olduğu; kuruma adeta virüs gibi bulaşan suistimale yönelik ARSIZLIKLARIN UTANMAZLIKLARIN ÖNÜNÜN VE ARKASININ KESİLMEYECEĞİ yönünde kabul edilemeyecek şekilde ağır hakaret ve ithamlar vardı. Tabiki bunların muhatabı  doğrudan Osman Yıldırım`dı. Osman Yıldırım kitapta yer alan ve kendisi için kullanılmış olan bu hakaretler ve  ithamlardan dolayı  yasal yollara baş vurmamış ve kabullenmiştir.

Ayrıca Kurum’un şubesinin olmadığı yerlere de şube açtırmaya başlamış, bunların başına da yine yakınlarını getirmiştir. YENİMAHALLE İlçesine şube açmış, Eniştesi Nusret ŞİMŞEK’İ  şube başkanı yapmış, kendisinin AKYURT İlçesinden olması nedeniyle buraya da bir şube açmış ve yeğeni  Ferhat BAYRAK’ı şube başkanı yapmıştır. Bu şubelere de personel olarak yakın akrabalarını işe almıştır. Daha sonraki süreçte diğer  şubelerin başkanlarını baskı ve sindirme yolu ile değiştirmiş ve yakın arkadaşlarını buralara şube başkanı yapmıştır. Bu uygulaması halen devam etmektedir. Buna örnek vermek gerekirse;  2010 Ağustos ayında ortada hiç bir neden yokken ALTINDAĞ Şubesinde olağan üstü genel kurul yaptırmış ve arkadaşı Sadık Karayel’i buraya başkan yapmıştır.

 Yine aynı tarihlerde ANTALYA şubesine olağan üstü genel kurul yaptırmış  ve arkadaşı emekli albayVasıf YÜCELİŞ’i buraya başkan yapmıştır.

Osman Yıldırım Türk Hava Kurumuna genel başkan seçildikten sonra  çalışan personel üzerinde büyük baskı ve yıldırma politikası kurmuş, kuruma yıllarını vermiş, tecrübeli ve deneyimli  bir çok personelin görev yerleri değiştirilmiş yada  emekliye ayrılmak zorunda kalmıştır. Emekliye ayrılmayanları da  tazminatlarını vererek kendisi zorla işten ayırmıştır.
Türk Hava Kurumunun İstanbul’da bulunan ve paha biçilmez konuma sahip olan otelin  (ESKİ ADI TAYYARE APARTMANLARI) kiracısından, kira alacaklarının tahsili ve kira sözleşmesine göre alınması gereken kira bedelleri kira kontratına  uygun olarak değil, Osman Yıldırım ve kiracı tarafından bire bir yapılan görüşmelerde belirlenen kriterlere göre tahsil edilmeye başlanmıştır. Bu konuda asıl yetkisi bulunan Genel Yönetim Kurulu’na ise bilgi dahi verilmemiştir.  Otelin kira  bedeli yaklaşık olarak  yıllık  3.600.000. ABD doları  olup, kiracının geçmiş dönemlerden kalan epey birikmiş kira borcu olduğu,  bu konuda Kurum tarafından kiracıya zamanında ihtar çekilmediği ve yasal diğer işlemlerin zamanında yapılmadığı Kurum kayıtlarının  incelenmesinde görülecektir.

Osman Yıldırım Türk Hava Kurumuna başkan seçildikten sonra öncelikli olarak kardeşlerini, kayınbiraderlerini,  yakınlarını, hava kuvvetlerinde çalıştığı albay ve astsubay arkadaşlarını, subay arkadaşlarının eşlerini,  çocuklarını veya bu doğrultuda askerlik hayatında kendisine yakın olan (terzisi,  berberi ve benzer) dostlarının çocuklarını ve yakınlarını işe başlatmıştır. Bu şekilde işe başlatılan personelin yeterlilikleri, yaş  ve tahsil durumları,  tecrübe ve deneyimleri Kurumun Personel  yönetmeliğine   uygun olup olmadığına bakmaksızın  emir vermiş ve  işlem yaptırmıştır.  Örnek vermek gerekirse:  oğlunun arkadaşını memur olarak işe başlatmış  ve çok kısa süre içerisinde özel kalem müdürü yapmıştır. Kurumun  Müzesinde  Müdürlük kadrosu  olmadığı halde, iki yıllık yüksek okul mezunu olan  polis emeklisi kardeşini    müze müdürü olarak işe başlatmış  ve aylık ücretini de bu doğrultuda ödemiştir.  Personel yönetmeliği gereği müdür olacak personelin tarifi şöyledir.

Atama yapılacak personelin görev alanı ile ilgili üniversite mezunu veya lisansüstü eğitimli olması, mesleki ihtisas alanında yeterli bilgi ve deneyime sahip olması ve bunlara ilave olarak  en az 10 yıl  özel veya resim kurum ve kuruluşlarda yöneticilik yapmış olması şarttır.
Müze de yönetici olarak görev yapacak bir personelin konusunda ihtisas yapmış olması gerekirken, üniversite mezunu olmayan ( 2 yıllık yüksek okul mezunu) kardeşi Selami YILDIRIM’ı kadro olmamasına rağmen,   müze müdürü olarak işe başlatmış ve daha sonra Müzeye müdürlük  kadrosunu açtırmıştır. Daha sonra da   kardeşinin durumuna uygun olması için Müze  müdürlüğün ismini; Müze ve Güvenlik müdürlüğü olarak değiştirmiştir. Bunlarla ilgili bütün kayıtlar Kurum’da mevcuttur. Osman Yıldırım’ın 3 kayınbiraderi bulunmaktadır. Bunlardan, devletten memur statüsünde emekliye ayrılmış bulunan   HüseyinTOP’u kurumda önce memur olarak işe başlatmıştır. Daha bir ay geçmeden şef yapmıştır. 6 ay sonra da müdür yapmıştır. Dünyanın hiçbir yerinde böyle hızlı bir makam ve kadro  yükselişi görülmemiştir. Patronların  sahibi olduğu Özel sektör de dahi böyle bir uygulamanın olduğu mümkün değildir.

KADRO ATAĞI

Osman Yıldırım’ın genel başkan olduğu tarihteki personel mevcudu ile şu andaki personel mevcudunun ne olduğu da araştırılmalıdır. İşe aldığı  personelden yakınlarına ve arkadaşlarına ait isimlerin bazıları  aşağıya çıkartılmıştır. Bu isimleri  çoğaltmak mümkündür.
1.  Selami Yıldırım  Osman Yıldırım’ın kardeşi, Müze Müdürü( Emekli polis) 2.  Volkan Yıldırım  Osman Yıldırım’ın kardeşi Selami Yıldırım’ın oğlu, THK.Üniversitesinde spor müdürü 3. İbrahim Yıldırım  Osman Yıldırım’ın  kardeşi, Üniversitede yönetici 4 .Hülya Yıldırım Osman Yıldırım’ın kardeşi  İbrahim’in eşi, Pursaklar Şube saymanı 5. Ebru  Yıldırım  Osman Yıldırım’ın kızkardeşi   6. Berkan Yıldırım  Osman yıldırım’ınyeğeni 7. Nusret Şimşek Osman yıldırım’ın eniştesi 8. Seda Şimşek (ALTINIŞIK)  Osman Yıldırım’ın yeğeni (eniştesi Nusret Şimşek’in Kızı) THK.Üniversitesinin Genel Sekreteri 9.Ömer Şimşek  Osman Yıldırım’ın eniştesi Nusret Şimşek’in yeğeni 10. Efkan Şimşek  Osman Yıldırım’ın eniştesi Nusret Şimşek’in yeğeni 11. Emre Şimşek  Osman Yıldırım’ın eniştesi Nusret Şimşek’in yeğeni 12. Hüseyin Top Osman Yıldırım’ın kayınbiraderi, Depolar müdürü (emekli memur)
13. İbrahim Top  Osman Yıldırım’ın kayınbiraderi  (emekli memur) 14. Ahmet Top Osman Yıldırım’ın kayınbiraderi Üniversitede sekreter ( emekli memur) 15. Ayten  Top Osman Yıldırım’ın Kayınbiraderinin yakını 16.Kübra Top Osman Yıldırım’ın Kayınbiraderinin yakını 17. Muzaffer Bayram  Osman Yıldırımın kayınbiraderi Hüseyin Top’un Kayınbiraderi (emekli memur) 18. Merve Bayram Osman Yıldırım’ın kayınbiraderi Hüseyin Top’un Kayınbiraderi  olan Muzaffer Bayram’ın kızı 19. Lokman Mert Osman Yıldırım’ın kayınbiraderinin, kayınbiraderinin Kızı olan Merve BAYRAM’ın kocası 20. Necdet Hanedan Osman yıldırım’ın kardeşi Selami Yıldırım’ın  Küçük Kayınbiraderi,  Kurum’un güvenlik şefi 21.Bayram hanedan Osman yıldırım’ın  kardeşi  Selami YILDIRIM’ın Büyük kayınbiraderi, Kurumda güvenlik elemanı
22. Nilüfer Hanedan Osman Yıldırım’ın kardeşi Selami YILDIRIM’ın Kayınbiraderinin eşi 23. Tolga Hanedan Osman Yıldırım’ın kardeşi Selami YILDIRIM’ın Kayınbiraderi Necdet HANEDAN’ın amca oğlu
24.Kemal Hanedan  Osman Yıldırım’ın kardeşi Selami YILDIRIM’ın Kayınbiraderi Necdet HANEDAN’ınamca oğlu 25. Ferhat Bayrak  Osman Yıldırım’ın yeğeni (Akyurt şube başkanı) 26. Fahrettin Bayrak  Osman Yıldırım’ın yeğeni (Ferhat bayrak’ın kardeşi) 27. Burçin Bayındır  Osman Yıldırım’ın kardeşi Selami YILDIRIM’ın oğlu Volkan YILDIRIM’ın Kız arkadaşı 28.Ümit Köy  Osman Yıldırım’ın kayınbiraderi Ahmet TOP’un damadı
29.Hakan İyim  Osman Yıldırım’ın yeğeni 30. Halis Atmış emekli astsubay, Osman Yıldırım’ın  yakın arkadaşı 31.Ceyda Atmış   halis atmışın kızı, Antalya Şube saymanı 32.Yelda Atmış  halis atmışın kızı, Antalya şubesinde görevli 33.Osman Kaya  Osman Yıldırım’ın akrabası 34. İrfan Yıldız  Osman Yıldırım’ın oğlu Emre’nin  arkadaşı, Kurum’un Özel Kalem Müdürü 35.Gülşen Cengiz  Osman Yıldırımın  oğlu Emre’nin  arkadaşı (sevgilisi)  THK.Üniversitesinde araştırma görevlisi 36.Burçin Karataş THK.Genel Sekreteri Ergin ERSOY’un oğlunun eski Sözlüsü 37. Ahmet Gülter Osman Yıldırım’ın askerdeki terzisinin birinci  oğlu
38. Alper Gülter  Osman Yıldırım’ın askerdeki terzisinin  ikinci  oğlu 39.Yurdagül Çelik  Osman Yıldırım’ın askerdeki terzisinin kardeşinin eşi 40. Reyhan Omen  Osman Yıldırım’ın askerdeki berberinin kızkardeşi  Suluova Şube saymanı 41. Haluk Gökçe   Osman Yıldırım’ın akrabası 42. Ergin Ersoy Osman yıldırım’ınemekli paşa arkadaşı, THK.Genel Sekreteri 43. Muzaffer Karaca  Osman Yıldırım’ın emekli paşa arkadaşı. THK. Efes  Eğitim Merkezi Müdürü 44. Volkan Yılmazer   Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı, THK. Gökçen Havacılık Genel Müdürü 45.Tekin Ersöz  Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı, Türkkuşu Teknik başkanı 46. Vedat Seyman  Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı, THK. Havacılık Ve Eğitim Başkanı 47. Aslıhan Seyman  Osman Yıldırım’ın arkadaşı emekli albay Vedat SEYMAN’ın kızı 48. Osman Köşker  Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı, inşaat müdürü
49.Musa Köşker  Osman Yıldırım’ın arkadaşı emekli albay Osman KÖŞKER’in yeğeni 50.Yaşar Güzeller Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı, THK.Kaynak ve Lojistik Başkanı 51. Gizem Güzeller Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı Yaşar Güzeller’in kızı 52.İlhan Şanver Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı 53. Ozan Şanver Osman Yıldırım’ın General arkadaşı Mehmet Şanver’in Yeğeni 54. Murat Sönmezoğlu Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı
55. Cem Sönmezoğlu Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı Murat Sönmezoğlu’nun oğlu 56.Mithat Can Osman yıldırım’ın emekli albay arkadaşı
57. Yusuf Ziya Toker  Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı (Ergenekon davası kapsamında iki defa göz altına alınmış, uzun süre  göz altında kalmasına rağmen ücreti tam ödenmiştir.) 58.Hasan Aytekin Osman yıldırım’ınemekli albay arkadaşı, THK.Balon Okulu müdürü 59.Önder Karaçayır   Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı, THK.Bakım Müdürü 60.Serhat Büyükayan Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı, Türkkuşu Genel Müdürü 61.Mustafa Ayturunç  Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı Serhat Büyükayan’ın kayınbiraderi, Müdür görevinde 62.Servet Bozoklu  Osman yıldırım’ınemekli albay arkadaşı, müdür 63.Atilla Seber  Osman Yıldırım’ın emekli albay  arkadaşı, müdür 64.İbrahim  Keskin  Osman yıldırım’ınemekli albay arkadaşı, müdür 65.Vedat Çömez Osman Yıldırım’ın emekli albay arkadaşı 66.Ertan Somer  Osman Yıldırım’ın emekli astsubay arkadaşı 67.Birol Özdemircan Osman Yıldırım’ın emekli astsubay arkadaşı 68.Ünal Aldemir Osman Yıldırım’ın emekli astsubay arkadaşı 69.Nejat Öksüz Osman Yıldırım’ın emekli astsubay arkadaşı 70.Halil Yılmaz Osman Yıldırım’ın emekli astsubay arkadaşı 71.Şenol Bayır  Osman yıldırım’ınemekli astsubay arkadaşı 72.Haldun Seren Osman Yıldırım’ın emekli astsubay arkadaşı 73.Menderes Alptekin Osman yıldırım’ınemekli astsubay arkadaşı 74. Ali Aldı  Osman yıldırım’ınemekli astsubay arkadaşı 75.Gülce Deveci  Osman yıldırım’ınsubay arkadaşının eşi 76.Özge Tunca  Osman Yıldırım’ın arkadaşı Lütfü Tunca’nın kızı 77. Sidal Parlat  Osman yıldırım’ınalbay arkadaşının kızı 78.Coşkun Avcı Osman yıldırım’ınarkadaşının oğlu 79.Hakan Ürkmez  Osman yıldırım’ın arkadaşı Hasan Ürkmez’in oğlu 80.Tolga Kerman  Osman Yıldırım’ın arkadaşının yakını 81.Sarp Akyol  Osman Yıldırım’ın albay arkadaşının oğlu 82.Hüseyin Sertkırbaç  Osman yıldırım’ınemekli astsubay arkadaşı 83.Murtaza Erçetin Osman yıldırım’ınemekli astsubay arkadaşı 84.Volkan Kavasoğlu Osman Yıldırım’ın pilot arkadaşının kardeşi 85.Didem Gürer Osman yıldırım’ınsubay arkadaşının eşi 86.Nevin Galip Osman Yıldırım’ın subay arkadaşının eşi 87.Mutlu Sağol  İçişleri Bakanlığı dernekler daire başkanının yakını 88.Talat Mutlu  Osman Yıldırım’ın  arkadaşının yakını 89.Selin Sağlam  Osman yıldırım’ın emekli albay arkadaşı İlhan  Uzunlar’ın kızı 90.Sülünay Şahin  THK.Satınalma müdürünün eşi 91. Sultan Kayım  Osman Yıldırım’ın lojmanında hizmetli personel 92.Seval Demir  Osman yıldırım’ınyakınının kızkardeşi (Aliağa Şube Saymanı 93. Engin Tekgül  Osman yıldırım’ınarkadaşı Sadık Karayel’in Arkadaşının kayınbiraderi  94.Şahin Karayel  Osman yıldırım’ın arkadaşı Sadık Karayel’in kardeşi 95. Akın Gürbüz Orman Genel Müdürlüğünden Nurettin Doğan’ın yakını 96.Eray Karaaslan Osman yıldırım’ınarkadaşı Erkan karaaslan’ın yeğeni
Osman Yıldırım Kuruma genel başkan seçildikten sonra hızlı bir personel alımına girmiş ve sayıları 400’ü bulan personel alımı yapmıştır. Bu personelden en az 200’ü nün   kendi yakınları, arkadaşları, arkadaşlarının  ve dostlarının  yakınları olduğu herkes tarafından bilinmektedir.
Yukarıdaki belirtilen personelin haricinde; Türk Hava Kurumu’nun Türkiye genelindeki işyerlerinde güvenlik birimleri kadrosu oluşturmuş  ve bu kadrolara Osman yıldırımın 40’a yakın akrabası ve yakın tanıdığı  güvenlik personeli olarak işe başlatılmıştır.
Güvenlik personeli olarak işe başlatılmış olanların AKYURT  ve KALECİK ilçelerinden olmaları Osman Yıldırım ve eşinin  akraba ve yakını  olduğu  (Osman   Yıldırımın eşi KALECİK  ilçesindendir.)  kurum Çalışanları tarafından belirtilmiştir.

Etiketler: osman yıldırım - thk - thk saltanat devri

Diğer GÜNCEL haberleri

  • PAYLAŞ

YORUMLAR (21)

arkadaşım ellerine sağlık o kadar güzel anlatmışsınızki on numara beş yıldız.ben kurumda eski bir çalışandım ve bu yazıyı okuduğumda şok oldum neden derseniz kurum içinde yapılan bir hırsızlıkla mücadele vermiştim ama görünen oki adamların kendi akrabası ile mücadeleye girmişiz vay be ayrıca yazılanlar harfi harfine uygundur eksiği var fazlası yok 29.10.2014 09:25
kesinlikle birileri bu yolsuzluğa dur demeli yeni yapılan şube müdürleri seçiminde kendi akrabalarına üyelik verilerek onlar tarafından oy çoğunluğu sağlayarak müdürlük yapılıyor (altındağ) ve lütfen kızlık soyisimlere de baksınlar çalışanların sayının daha fazla olduğunu göreceksiniz.bunca insanın hayırları yolsuzluk yapanlara gidiyor..09.03.2014 18:07
hiç şüpheniz olmasın,devletin en tepesnden en altına kadar ayni,,, 03.12.2013 21:19
ne kadar güzel çamur at kambanyası başlatmışssınzı...hadi sizde ordan komutanım devletin beş kuruşunu yemez..haaaaaaaaaaaaa siz eski düzeni özlüyorsunuz..yiyelim içelim ,hiç bir iş yapılmasın herşey gülistanlık...buraya patagonyadan mı adam alınsın tabiiiiiiiiiiiiii ki tecrübeli astsubay arkadaşlar alınacak uçaklar lafla uçmuyor herhalde sizler oturduğunuz yerden böyle size sipariş edilen yazılar yazmak gibi olmuyor ...biiii zahmet THK BİR ZİYARETedin de neler oluyor görün...öyle bilmedeiğiniz şeyler hakkında yanlış yazmayın...sonra çıkar aheste aheste...birde o kadrolaşma eskiden di çünkü devletin bu hantal yapısı bundan dolayı bunu eski iktidar alenen sözle itiraf ettiler... evet evet siz o devirleri özlüyorsunuz....ama o devirler bittti artık...uyanın artık...21.10.2013 11:22
bazen bu ülkede yasamak zorunda olmma lanat ediyorum yazıklar olsun.......25.04.2013 14:05
Bu zamana kadar bu hırsızları devleti sömüren bu yaratıkları bu ve bunun gibileri denetleyen kimse yok mu bunca yıldır varsa eğer denetimcilerde aynı çarkın parçası bu ülke her şeye rağman nasıl ayakta duruyor belli açık çıktıkça vergi yüklemesiyle.25.04.2013 13:09
demekki böyle adamlar varki halk koskoca kuruma yardım yapmak için yan bile bakmıyo örneğin en basitinden kurban derisi olayından görmekteyim25.04.2013 12:31
saltanat devri sadece ankarada değil bingöl şubesindede mevcut.yönetime bakıldıgında ibrahim akkuş genel başkan ,yardımcısı ahmet kıtay, sekreteri karısı ayşen kıtay artık ona göre siz düşünün paralar nereye gidiyor 30.03.2013 11:44
"ben 10 yıldır takip ediyorum TÜRK HAVA KURUMU`nu son yıllardaki kadar bi büyüme göremedim ulu önderimizin kurduğu bir kurum şu an çokta kötü bi yerde değil en azından üniverste kuruldu bunlarıda göz önünde bulundurmak gerekmezmi sizce... :) " EDemiş arkadaş.. Bende diyorum ki... THK Her mürecaaet edene Yamaçparaşütü eğitimi verebiliyormu. neden veremiyor... parsımı yok ee katılandan para al.. eğitmenin mi yokk... o bşi sürü aday var....deri mi toplayamıyorun... o zamn şöyle diyeyim "Lennn ağlummm bak gitt..." gibi komedi... Atatürk`e ve Türk havacılığına ihanet var bence...15.03.2013 14:08
sırtı yere gelmez 14.03.2013 12:52
bu hukumet burayıda ele alır yakında ! 13.03.2013 22:36
Üniversitede çalışan bir Sİyasi partinin gençlik kollarında üst düzey görevli olan çalışan, rektör danışmanı'nın kayın biraderi. Üniversiteye bağlı yagem'de verilen eğitimlerden alınan faiş danışmanlık ücretleri.Yüksek Yurt dışı harcamaları. Thk'nın hava alanlarının bir bir üniversitenin üzerine devredilmesi, ve otel yapılan thk nın hanlarının fikir babası olan bizzat rektördür. Üniversiteyi siyasi yükselme amacı olarak kullandıgı aşikardır, bakan olma arzusunu dile getirmiştir. En az genel başkan kadar, rektör bey'de sorumludur olanlardan. Ayrıca unutmadan Emre yıldırım Üniversitede çalışmıştır. Ve işe bile hiç gelmemiştir. Sgk kayıtları incelenebilir.24.02.2013 04:24
Yorumları okurken yazının objektif olmadığını vurgulayan kimseyi göremiyorum..doğru veya yanlış olduğunu bilemeyeceğim..Hava Kuvvetlerinden gelen herkesi arkadaşı olarak yazmaları garibime gitti..Görev yaparken hiç sevmediği biri işe alınmış olsa bile arkadaşı yazılabilir.. Bir Türk Paşasının başka bir Astsubay ile yakın dost olduğunu kim görmüş ki abartı olmadığına inanalım..Doğrular olabilir bilemiyorum, çünkü sübjektif abartıları görebiliyorum..Sanki kurum mükemmel işliyordu birileri geldi yok etti imajı verilmeye çalışılıyor..Yiğidi öldürüp hakkını verseydiniz daha inandırıcı olurdu.. Haksızlık yapan varsa yazıklar olsun.. eğer suçlamaların ispatı için yapılan sübjektif yorumlar , iddiaları desteklemek için geçmişi iyi gibi göstermeye çalışarak haksızlık yapıyorsa ona da yazıklar olsun..24.02.2013 02:27
Üniversitede çalışan bir Sİyasi partinin gençlik kollarında üst düzey görevli olan çalışan, rektör danışmanı'nın kayın biraderi. Üniversiteye bağlı yagem'de verilen eğitimlerden alınan faiş danışmanlık ücretleri.Yüksek Yurt dışı harcamaları. Thk'nın hava alanlarının bir bir üniversitenin üzerine devredilmesi, ve otel yapılan thk nın hanlarının fikir babası olan bizzat rektördür. Üniversiteyi siyasi yükselme amacı olarak kullandıgı aşikardır, bakan olma arzusunu dile getirmiştir. En az genel başkan kadar, rektör bey'de sorumludur olanlardan. Ayrıca unutmadan Emre yıldırım Üniversitede çalışmıştır. Ve işe bile hiç gelmemiştir. Sgk kayıtları incelenebilir.24.02.2013 00:29
Yıllardır THK'da çeşitli görevlerde bulunup, Kuruma hiç bir değer katmadan,egolarını tatmin eden,makam ve yüksek ücretleri sadece kendileri(tabi ki;eş,dost,ahbap ve hemşehrileri) için hak görüp, diğer çalışanların haklarını gasp ederek dürüst insanların ekmeğiyle oynayanlar, bu gün hiç bir utanma ve sıkılma göstermeksizin kendi seviyelerinde çamurluğa devam etmekte, hesabını veremedikleri emellerine bu ortamları alet etmekteler. Unutmasınlar; Güneş balçıkla sıvanmaz...11.02.2013 09:56
adam çalışmış 09.02.2013 15:53
ben 10 yıldır takip ediyorum TÜRK HAVA KURUMU'nu son yıllardaki kadar bi büyüme göremedim ulu önderimizin kurduğu bir kurum şu an çokta kötü bi yerde değil en azından üniverste kuruldu bunlarıda göz önünde bulundurmak gerekmezmi sizce... :)07.02.2013 21:40
TC Vatandaşı olarak HAKKIMI HELAL ETMİYORUM:05.02.2013 13:39
Arka bahçe kurumak üzere desenize04.02.2013 15:09
kuruma asıl emeği olan hala kurumun çeşitli sportif alanlarında çalışan bizlerde o torpille gelen arkadaşların yüksek maaşlarından dolayı 5 yıldır maaşlarımıza zam alamamaktayız. uçucu personel olmamıza rağmen uçucu olmayan personelden bile daha düşük ücretlere çalışmaktayız.yazıklar olsun02.02.2013 21:27
ÖĞRETMENİNE 'ÇOBAN' MUAMELESİ YAPAN BİR TOPLUM 'KOYUN' YETİŞTİRMEYE MAHKUMDUR. HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.02.02.2013 16:15

YORUM EKLE

Misafir olarak yorum yapıyorsunuz. Üye Girişi yapın veya Kayıt olun.